Cremo SIA

Funeral services for pets

Uzvaras iela 59, Jelgava

Kontaktdati šim uzņēmumam ir publicēti, taču nav atjaunoti - lūdzam pārbaudīt informāciju.

Varat sazināties ar uzņēmumu rakstiski, aizpildot kontaktformu vai jautājuma formu

Apbedīšanas pakalpojumi mājdzīvniekiem?

Apbedīšanas pakalpojumi mājdzīvniekiem

APBEDĪŠANAS PAKALPOJUMI – MĀJDZĪVNIEKIEM?

Kad mēs pieņemam lēmumu iegādāties mājdzīvnieku – suni, kaķi vai citu mīļdzīvnieku – mēs apzināmies, ka pienāks tas brīdis, kad būs no viņa jāatvadās, jo mājdzīvnieku mūžs ir ievērojami īsāks par mūsu. Tas vienmēr ir smags zaudējums un bieži vien līdzvērtīgs tuva cilvēka zaudējumam. Un dzīvnieks, kurš nesavtīgi ir dāvājis mums savu uzticību un mīlestību, ir pelnījis, lai no viņa atvadītos ar godu.

Mūsdienās ir pieejami dzīvnieku apbedīšanas un kremācijas pakalpojumu sniedzēji, kas veic dzīvnieka savākšanu, nogādāšanu un uzglabāšanu dzīvnieku morgā, lai vēlāk veiktu dzīvnieka kremāciju vai apglabāšanu dzīvnieku kapsētā.

SIA „Cremo” ir pirmā legāla mīļdzīvnieku krematorija, kuras klienti ir no visas Latvijas, bet lielākoties tiek kremēti Rīgas, Jūrmalas un Jelgavas suņi un kaķi. SIA „Cremo”- " Varat paši atvest savu dzīvnieku un atvadīties no tā atvadu zālē. Uz vietas noformēt dokumentus un pārliecināties, ka Jūsu dzīvnieku gulda kremācijas krāsnī, individuālās kremācijas gadījumā. " Kremācija ir mūsdienīgs un ekoloģisks šī delikātā jautājuma risinājums. Par izcenojumiem un procedūru sīkāk varat uzzināt SIA "Cremo" mājaslapā www.cremosan.lv

SIA Cremo - Kremācija un apbedīšana dzīvniekiem

Kremācija ir apbedīšanas veids, kad dzīvnieka ķermenis tiek sadedzināts pārvēršot to pelnos. Apbedīšana zemē ir alternatīva kremācijai, bet dzīvnieka līķis sadalās ilgāk un ir riski, ka līķa indes nonāks ūdeņos, kā arī var tikt pārnēsātas bīstamas slimības. Piemēram, viena no tādām bīstamām slimībām ir Sibīrijas mēris, kas var izplatīties, piemēram, būvniecības rezultātā atrokot vecus dzīvnieku kapus. Kremācija ir veids, kā neizplatīt slimības. Daudzviet pasaulē kremācija ir vienīgais legālais apbedīšanas veids dzīvniekiem.

Individuāla kremācija ar pelnu saņemšanu ir visaugstākā pateicība savam dzīvniekam par to, ka viņš bija ar Jums, kalpoja Jums. Saņemot pelnus atpakaļ, tos var izkaisīt dzīvnieka mīļākajās pastaigu vietās. Par godu savam mīlulim – pelniem pa virsu var iestādīt skaistu krūmu vai koku, kas ilgi priecēs Jūsu sirdi, jo Jūs būsiet devuši augam spēku ar Jūsu dzīvnieka starpniecību.

Kremācija ir vienīgais legālais apbedīšanas veids dzīvniekiem

Kopēja kremācija ir bez pelnu saņemšanas un tā arī ir iespēja godam pavadīt savu mīluli pateicībā par to, ka viņš priecēja Jūs. Kopējā kremācijā vairāku saimnieku kaķi un suņi kopīgi tiek kremēti vienā reizē. Kopēju kremāciju var atļauties jebkurš savu dzīvnieku mīlošs saimnieks. Kopējie pelni tiek zināmu laiku uzglabāti krematorijā, bet pēc tam tiek apglabāti speciālos poligonos atbilstoši Latvijas likumdošanai.

Šobrīd Latvijas pilsētu pašvaldībās ar likumu ir noteiktas pašvaldības funkcijas veikt bezsaimnieka mājdzīvnieku vai dzīvnieku, kuri miruši patversmē vai veterinārajā klīnikā – utilizāciju. Kā arī spēkā ir noteikumi, kas aizliedz mājdzīvniekus apbedīt mežā, laukos, zem krūmiem, parkos – sods par šāda veida pārkāpumu ir līdz 350 eiro. Mājdzīvnieka apbedīšana ir tikai saimnieka atbildība!


Šobrīd ir stājušies spēkā MK Noteikumu Nr.762 grozījumi no 06.12.2016, kad noteikumos minētajos gadījumos ir atļauta miruša mīļdzīvnieka aprakšana savā teritorijā:  http://likumi.lv/ta/id/287154-grozijumi-ministru-kabineta-2012-gada-17-aprila-noteikumos-nr-275-prasibas-tadu-dzivnieku-izcelsmes-blakusproduktu-un-atvasinat

Kur zvanīt, kur vērsties, kad nomirst mājdzīvnieks?

Ja mājdzīvnieks nomirst veterinārajā klīnikā – tad procedūra ir vienkāršāka. Mājdzīvnieku var atstāt klīnikā, nododot to individuālai vai kopējai kremācijai, kā arī utilizācijai. Ja mājdzīvnieks nomirst mājās, bet līdz tam viņu ir novērojis veterinārārsts, tad viņu var aizvest uz klīniku, kur viņu pieņems, ja būsiet vienojušies par to. Šāda pakalpojuma maksa būs atkarīga no klīnikas. Ja mājdzīvnieku nav novērojis veterinārārsts, mājdzīvnieku ir jānodod uzņēmumam, kuram ir tiesības pieņemt, uzglabāt, apbedīt un utilizēt mirušos dzīvniekus. Rīgā dzīvnieku savākšanas, transportēšanas un uzglabāšanas atļauja ir diviem uzņēmumiem – SIA “Sanarius”, SIA “Flammax”; pieņemšanai un utilizācijai – SIA “Dr.Beinerts”. Tie Rīgas apkaimes iedzīvotāji, kuri vēlas apglabāt savu dzīvnieciņu atsevišķi, ir divas iespējas – apglabāt speciālajos dzīvnieku kapos Babītē “Citi medību lauki” vai izvēlēties individuālo kremāciju, kuru piedāvā uzņēmumi SIA “Cremo” un SIA “Flammax”. SIA Cremo piedāvā arī dzīvnieku kopēju kremāciju, bez pelnu saņemšanas. Tiesības pieņemt, apbedīt un utilizēt mirušos dzīvniekus ir tikai tiem uzņēmumiem, kuri saņēmuši speciālu atļauju Pārtikas un veterinārajā dienestā. Informācija par uzņēmumiem, kam ir tiesības veikt ar dzīvnieku apbedīšanu saistītās darbības ne tikai Rīgā, bet arī citur Latvijā, ir pieejama PVD mājas lapā.

Aicinām atbildīgi un civilizēti izturēties pret mājdzīvnieku apbedīšanu – mūsu mājdzīvnieki  ir dzīvās būtnes mums līdzās, kas ir pelnījušas, lai no viņām atvadītos ar cieņu  un viņu mirstīgās atliekas apbedītu mūsdienu sabiedrībai pieņemamā, videi un cilvēkiem nekaitīgā veidā.

Posted in Jaunumi, Padomi, Raksti on Dec 29, 2016