Mirušā transportēšana – nelaiķa repatriācija

Mirušā transportēšana

Mirušā transportēšana ir diezgan sarežģīts process, kurā Jums nāksies saskarties ar virkni problēmu: no dokumentu noformēšanas līdz specializēta transporta atrašanai.

Ja Jums ir radusies nepieciešamība transportēt mirušo no vienas pilsētas uz citu, vai no vienas valsts uz citu, ir jāsaskaras ar virkni jautājumu, kurus kvalitatīvi var atrisināt dažas mūsu datu bāzē esošās apbedīšanas aģentūras, kuras specializējas uz nepieciešamo dokumentu noformēšanu un tehnisko nodrošinājumu. Šīs aģentūras darbojas tādās valstīs, kā Latvija, Lietuva, Igaunija, Krievija, Baltkrievija, Lielbritānija, Īrija, Vācija, NVS un Skandināvijas valstīs u.c. Atšķirībā no transportēšanas firmām, kas specializējas tikai transportēšanā, šīs firmas nodrošina visu nepieciešamo dokumentu noformēšanu, morga esamību gan nosūtīšanas, gan saņemšanas punktā, kā arī ķermeņa balzamēšanu.

Mirušā transportēšanas izmaksas

Mirušā transportēšanas izmaksas sastāda sekojošās pozīcijas:

  • maksa par 1 ceļa kilometru,
  • maksas ceļu izmaksas,
  • nepieciešamības gadījumā, prāmja izmaksas (turp un atpakaļ),
  • cinkota zārka īres izmaksas,
  • koka zārka izmaksas,
  • katafalka īres izmaksas.

Jautājums par aiz robežas saņemamajiem dokumentiem, katrā mirušā ķermeņa repatriācijas gadījumā tiek risināts individuāli, sazinoties ar morgu, kurā atrodas mirušais vai atsevišķos gadījumos ar policiju. Tikai morga darbinieks var sniegt ziņas par dokumentiem, kas ir pieejami un informēt par to cenu, kā arī pateikt mirušā ķermeņa izsniegšanas datumu. Miršanas apliecība jāsaņem valstī, kur notikusi nelaime. Turpat, Veselības inspekcijā, pamatojoties uz miršanas apliecību un medicīniskās izziņas par nāvi kopiju, jāsaņem atļauja miruša izvešanai no valsts (ķermeņa repatriācija).

Ja mirušā transportēšana tiek veikta Eiropas Savienības robežās, tad ārzemēs nav nepieciešamības veikt dokumentu tulkošanu uz latviešu valodu, notariāli apstiprinātu miršanas apliecības tulkojumu var veikt Latvijā.

Ja cilvēks miris Krievijā, Baltkrievijā vai NVS valstīs, tad notariāli apstiprināts miršanas apliecības tulkojums latviešu valodā ir obligāts. Turklāt, ir nepieciešama izziņa no kapsētas par to, ka mirušajam ir pieejama apbedīšanas vieta.

Ja mirušā transportēšana uz citu valsti tiek veikta no Latvijas, tad zārka apzīmogošanu un visu nepieciešamo dokumentu noformēšanu veic izvēlētā apbedīšanas aģentūra. Gadījumā, ja tiek veikta citas valsts pilsoņa ķermeņa repatriācija, zārku apzīmogo attiecīgās valsts valdības konsula klātbūtnē.

Mirušo ķermeni transportē cinkotos zārkos („krava 200”) ar lidmašīnu, uz dažādām valstīm, kā arī sagaida tos Latvijas lidostā, iepriekš noslēdzot līgumu ar attiecīgu apbedīšanas aģentūru, kas ir tiesīga veikt "kravas 200" pieņemšanu un veikt citus ar apbedīšanu saistītos pakalpojumus.

Pajautājiet mums

Mēs ieteiksim jums ērtāko attiecīgo pakalpojumu sniedzēju jūsu pilsētā vai apkārtnē

8 000 11 11 или Написать нам

Posted in Raksti on 30 March 2016

Memorial Services informācijas un tehniskā atbalsta dienests, 24h/7
Mālu 28, Rīga
Cemeteries
Kafejnīca Svens
Rīga, Jasmuižas iela 9B
VEIDE, Akmens darbnīca, Akmens Rūķis SIA
Zeltiņu iela 115, Mārupe, Mārupes pagasts
Karkadē SIA Ziedu salons
Tērbatas iela 19/21, uz stūra ar Blaumaņa ielu, Rīga, LV-1011
Funeral floristry