Svecīšu vakari jeb mirušo piemiņas dienas Latvijas kapsētās

Kā jau katru gadu oktobrī un novembrī tiek rīkotas mirušo piemiņas dienas un svecīšu vakari visās Latvijas kapsētās

Informāciju par Svecīšu vakariem varat meklēt portālā MemorialServices - kapsētas. 

Tautā šis laiks no Miķeļiem līdz Mārtiņiem, un, mūsdienās līdz pat novembra pēdējai svētdienai, vienu svētdienu pirms pirmās Adventes,  tiek dēvēts kā  „veļu laiks”. Veļu laikā tiek tradicionāli sakoptas kapsētas pirms ziemas, kā arī svecīšu vakarā iedegtas sveces aizgājēju piemiņai.

Šis ir laiks, kad mēs pieminam gan savus aizgājušos tuviniekus, gan arī tautas varoņus Lāčplēša dienā 11.novembrī.

Savukārt Rīgas pilsētas un pierīgas kapsētās svecīšu vakars notiks Mūžības svētdienā -  2018.gada 25.novembrī: Vairāk informācijas šeit

Svecīšu vakars ir laiks, pēc kura kapos tradicionāli  iestājas miera periods -  kapu kopiņas apklāj ar skujām, rotā ar pēdējiem rudens ziediem un iededz svecītes, atceroties, pieminot un godinot savus aizgājējus.

Luterāņu baznīcas tradīcijās Mirušo piemiņas dienu jeb Mūžības svētdienu atzīmē  Baznīcas gada pēdējā svētdienā, kas ir svētdiena pirms pirmās Adventes.  Arī baptisti šo dienu  atzīmē baznīcas gada pēdējā svētdienā. Romas katoļu baznīca  Mirušo piemiņas dienu vai visu svēto dienu atzīmē novembra sākumā uzreiz pēc Visu Svēto dienas, kas tiek atzīmēta 1.novembrī,  2. novembrī svin  Mirušo piemiņas dienu - visā Katoliskajā Baznīcā tieši 2.novembrī notiek aizlūgumi par mirušajiem kā arī kapsētās notiek svecīšu iedegšana aizgājēju piemiņai. Līdzīga tradīcija ir arī pareizticīgajiem, kuri  šo Mirušo piemiņas dienu atzīmē maijā.

Mēdz gadīties, ka kāda no atsevišķām draudzēm vai kapsētām izsludina savu Mirušo piemiņas dienu - par to varat uzzināt MemorialServices kapsētu sadaļā, sameklējot konkrētos kapus. Ja tajā nav atzīmēta konkrēta diena, tad, kā jau minējām, tā ir pēdējā svētdiena pirms pirmās Adventes, proti, 2018.gada 25.novembris.


Posted in Новости on 13 ноября 2018

Ziedu Pušķi
Tērbatas 19/21, Rīga
Траурная флористика
Rīgas kremācijas centrs-krematorija SIA
Varoņu 3a, Rīga
Крематорий и кремация
Latona Ltd SIA
Rīga, Ģertrūdes iela 58
Услуги по репатриации