Kapu svētki Latvijā 2018 - īpaša tradīcija, kas palīdz uzturēt saikni ar dzimtu un Dzimteni.

Informācija par norises laikiem visās Latvijas kapsētās, gan pilsētās, gan laukos 2018.gadā.

Portālā Memorial Services ikviens interesents var atrast visu lielāko pilsētu un ievērojamāko lauku kapsētu atrašanās vietu, navigāciju kā nokļūt, kā arī informāciju par Kapu Svētku norises laikiem dažādās Latvijas kapsētās.

Kapu svētki Latvijā - Kapusvētki

Kā radušies Kapusvētki?

Kapu svētki popularitāti ieguva pēc 1895.gada, pateicoties Andrieva Niedras -  luterāņu mācītāja, rakstnieka un politiķia 1911. gadā organizētajiem lieliem kapusvētkiem Vietalvas draudzē. Viņš Kapusvētkiem prata piesaistīt lielākas ļaužu masas un kā literāts rakstīja atbilstošus darbus par kapsētas, nāves un mūžības tēmām, kas aizkustināja vienkāršo klausītāju sirdis.

Pēc Latvijas valsts izveides vasaras kapusvētku tradīcija no Vidzemes izplatījās arī citos Latvijas novados.

1960. gados  Kapu Svētki ieguva jaunu virzienu un parādījās tā sauktie laicīgie Kapusvētki.

Kapu Svētku tradīcija ir stabili saglabājusies līdz mūsdienām un jācer, ka nezaudēs savu aktualitāti arī turpmāk.

Sanākt kopā 1 reizi gadā dzimtas tuviniekiem Kapu svētkos -  tā ir laba tradīcija, kas palīdz uzturēt dzīvu dzimtas garu, sanākt kopā  tuviniekiem, pieminēt mūžībā aizgājušos, kā arī stiprināt radniecīgās saites starp dzīvajiem, kā arī veidot izpratni par dzimtas kopumu Dzimtenē. 

Gatavojoties kapusvētkiem, kapi tiek īpaši sakopti — pie kapu kopiņām tiek noliktas vāzes ar ziediem, sveces, uzbērta svaiga smilts, pārstādītas puķes, apgriezti košumkrūmi.  

Kur meklēt ar kapiem un kapu kopšanu saistīto informāciju?

Portāls Memorial Services domāts ikvienam, kas saskāries ar tuvinieka zaudējumu - sākot no pirmajiem soļiem tuvinieka nāves gadījumā, apbedīšanas pakalpojumiem, juridisko palīdzību, kārtojot mantojuma lietas, beidzot ar kapu kopšanu, kapu labiekārtošanu un kapu pieminekļu izgatavošanu. Memorial Services ir īpašs portāls, kur vienuviet var atrast visus ar memoriālo sfēru saistītos pakalpojumus

Saistībā ar kapsētām un kapu kopšanu - portālā Memorial Services kapsētas ir atzīmētas ar atrašanās vietu uz kartes ar iestatītu navigāciju - kā nokļūt, darba laikiem, kā arī noteikumiem, cik maksā kapavieta vai iebraukšana kapsētas teritorijā. Atsevišķām kapsētām ir veikta digitalizācija, līdz ar to ir iespējams sameklēt apbedītu personu online.

Posted in Jaunumi on 18 jūnijs 2018

Apbedīšanas birojs - SĒRU NAMS "Černovs un Co"
Raiņa iela 1, Jūrmala, LV-2011
Apbedīšanas pakalpojumi
LĒTĀKAIS apbedīšanas birojs, KORONER SIA, Pardaugava
Buļļu iela 46, Riga, Pardaugava
Bēru vainagi, Sēru floristika
Apbedīšanas birojs Rekviem Domine
Maskavas iela 138, Rīga
Juridiskā palīdzība