Uzzini, kā portāls var būt noderīgs Tavam biznesam!


Piereģistrēt jaunu uzņēmumu Kā tas strādā?

 
1

Nāves fakta konstatēšana mājās - vecums, ilgstoša slimība

Jāizsauc ģimenes ārsts vai neatliekamā medicīniskā palīdzība - jebkurā ziņā jāsaņem medicīniskais slēdziens - izziņa par nāves fakta konstatēšanu.

Kā rīkoties, saskaroties ar tuvinieka zaudējumu?

2

Nelaimes gadījums, vardarbība vai pašnāvība, nāve sabiedriskā vietā

Jāizsauc policija un NMP(neatliekamā medicīniskā palīdzība), policija ar lēmumu noteiks vai jāveic tiesu medicīnas ekspertīze, NMP izsniegs izziņu par nāves fakta konstatēšanu. NMP nenogādā mirušo morgā, policija izsauc apbedīšanas dienestu, kas nogādā valsts tiesu medicīnas ekspertīzes morgā. Šis ir valsts apmaksāts pakalpojums.

Neparakstīt nepārdomātu pilnu apbedīšanas pakalpojuma līgumu ar dienestu, ko izsauc policija. Ikvienam ir tiesības apsvērt apbedīšanas organizēšanu un sakārtot visus jautājumus pārdomāti, nevis steigā.

3

Transportēšana

Jānogādā mirušais morgā - to var veikt, izsaucot jebkuru apbedīšanas dienestu.

Nogādāšana morgā neuzliek pienākumu slēgt līgumu par citiem apbedīšanas pakalpojumiem tieši ar šo apbedīšanas pakalpojumu sniedzēju.

4

Miršanas apliecība, sociālais valsts pabalsts bērēm

Miršanas apliecību dzimtsarakstu nodaļā var saņemt tikai, ja ir ārsta slēdziens par nāves fakta konstatēšanu, Sociālo valsts vai pašvaldības pabalstu bēru gadījumā var saņemt tikai ja ir miršanas apliecība. Kapavietas noformēšanai un mantojuma lietu kārtošanai tāpat nepieciešama miršanas apliecība.

5

Bēru organizēšana

Apbedīšanas vietas un formāta izvēle - kremācija vai tradicionālā apbedīšana. Apbedīšanas pakalpojuma sniedzēja izvēle. Kapavietas izvēle, garīdznieka, muzikālā pavadījuma, sēru floristikas, bēru viesu transporta, atvadu zāles, bēru mielasta vietas izvēle.

6

Darbības pēc bērēm

Mantojuma lietu kārtošana, Kapavietas labiekārtošana un kopšana, kapu pieminekļa un citu aksesuāru kapiem, izvēle.

Diennakts tālrunis uzziņām
+371 67675167