Nāve ārzemēs
Ko darīt, ja cilvēks ir miris ārzemēs, kā organizēt mirušā transportēšanu no ārvalstīm
Ir daudz jautājumu, kad nākas saskarties ar tuvinieka nāvi ārzemēs, jeb arī uz ārzemēm jānogāda Latvijā miris citas valsts piederīgais - šie ir starptautiskie repatriācijas pakalpojumi un, atbildes un praktisko palīdzību sniedz profesionāls repatriācijas dienests.
Kas jāzin par repatriācijas pakalpojumiem, ja nākas saskarties ar tuvinieka nāvi ārzemēs:
Cik maksā mirušā pārvešana?
Ko darīt, ja cilvēks miris ārzemēs?
Cik ātrā laikā jānokārto visas nepieciešamās formalitātes?
No kā atkarīgas repatriācijas izmaksas?
Ar ko lai sāk, saskaroties ar šādu situāciju?
Tuvinieka nāve ārzemēs parasti rada tūlītēju apjukumu mājās jeb Latvijā palikušajiem piederīgiem, radiem un draugiem. Ņemot vērā cilvēku aizvien biežāku pārvietošanos pa visu pasauli, it īpaši aktuāli ir aizbraucēji no Latvijas, piemēram, kas dzīvo un strādā Anglijā, Zviedrijā, Vācijā, Īrijā. Neskatoties uz to, ka pārsvarā tā ir vidēji jauna un vidējā paaudze, tomēr visai bieži stresa, slimības vai traumas gadījumā iestājusies nāve ārzemēs nav retums, kā rezultātā aktuāls kļūst repatriācijas pakalpojums jeb mirušā transportēšana atpakaļ uz Dzimteni turpmākai apbedīšanai vai kremācijai.
Pieredze rāda, ka, saņemot ziņu, par tuva cilvēka nāvi ārzemēs jeb svešzemēs, cilvēki nezina, ar ko sākt un kā pareizi organizēt repatriāciju, t.i., mirušā ķermeņa pārvešanu dzimtenē.
Tā ir sarežģīta procedūra, kas paredz daudzu dokumentu noformēšanu, saskarsmi ar vēstniecībām, ārvalsts iestādēm, daudzu juridisku pasākumu kopums, kas ļautu pārvest mirstīgās atliekas pāri valsts robežām. It īpaši šobrīd, Covid 19 ierobežojošo pasākumu ietekmē, šī procedūra ir apgrūtināta ar vairākām formalitātēm, ar kurām spēj tikt galā tikai profesionāls starptautiskais repatriācijas dienests, NAD.LV
Repatriācijas aģentūra sniedz praktiskas un izmeļošas atbildes uz visa veida jautājumiem, kas saistīti ar tuvinieka nāves gadījumu