Atklāta piemiņas zīme Bejas skolai


Uzstādīšanas process piemiņas zīmes Bejas skolai -“Zvans gaišā logā”

Pašā Latvijas austrumu pierobežā, ar flautas skaņām, mācītāju un sirds siltu atklāšanas ceremoniju, 26. augustā 2023. gadā tika atklāts kāds neparasts vides objekts “Zvans gaišā logā”

Aurors Ronalds Jaunzems «Šīs zvans vairs nezvana, jo tas ir akmens zvans Latvijas granītā kaltā gaismas logā, veltijums Bejasskolas 156 gadus garajam izglitošanas un gara gaismas ceļam»          

Darbs tika izveidots ar cilvēku ziedojumu atbalstu (kopskaitā ap deviņdesmit ziedotāju). To atbalstīja gan vietējie Alūksnes apkaimes iedzīvotāji, gan skolotāji, gan emigrējušie skolas absolventi, kā arī Somijas draugi. 


  Līdzekļu vākšana norisinājās vienlaicīgi ar skulptūras izkalšanu. Šo darba procesu, kā vienmēr, lieliski demonstrēja tēlnieks savos soctīklu kanālos, kas sasniedza visdažādākās reakcijas un komentārus, sociāli sāpīgās tēmas dēļ. Attālināti, cilvēki sekoja līdzi procesam, varēja redzēt brīdi, kad meistars burtiski izkalās cauri laukakmenim un ielaida gaismu akmens iekšpusē. Zīmīgi, ka pats zvans tika izvirpots ar mākslinieka rokām daļēji paštaisīto virpu, kas vēsturiski nākusi no kādas darbmācības skolas kabineta, kur savulaik tikusi norakstīta kā nederīga, tomēr no jauna atdzimusi tēlnieka darbnīcā.

  Gatavais darbs mēroja tālu ceļu pāri visai Latvijai no Kurzemes piekrastes. Ir cerības par gaišu nākotni šai vietai un lai arī kāds liktenis būs vēsturisko ēku un parku nākotnē, skolas mūžs tagad ir akmenī kalts uz visiem laikiem.

  Apkārt rāmis, bet iekšā brīvība. Šādu mērķi tēlnieks izvirzīja jau skices sākumā, kas vēlāk, atklāšanas dienā precīzi atskanēja skatītāju komentāros: “Nudien, šķiet šis zvans patiešām zvana!”

Posted in Jaunumi, Raksti on 25 septembris 2023

Skulptūru un pieminekļu darbnīca, tēlnieks Ronalds Jaunzems
“Jostnieki” Vendzavas, Užavas pag. Ventspils nov.
Dizains un memoriālu projektēšana
Bronza.eu
Karveliskiu str.3, Karveliskiu village, Zujunai district, Vilniaus region, Lietuva
Kapu sveces, kapu vāzes, kapu aksesuāri
Memorial Services informācijas un tehniskā atbalsta dienests, 24h/7
Mālu 28, Rīga
Kapsētas
Jaunā Krematorija, Apbedīšanas nams, Atvadu zāle Rīgā
Jēkabpils iela 28, Rīga