MS Kapu Kopšana un Labiekārtošana

Kapu uzkopšanas pakalpojumi

Mālu 28, Rīga

Kapu Svētki 2019. gadā.

Informācija par visiem kapu svētku norises laikiem visās Latvijas kapsētās.

Kā jau katru gadu - portāls MemorialServices sniedz informāciju par kapu svetku norises laikiem gan Latvijas pilsētu gan lauku kapsētās.

Ejot līdzi laikam, KAPU SVĒTKU tradīcija ir gana spēcīga, lai ne tikai neizzustu, bet būtu viens no īpašiem vienojošiem faktoriem, kas veicina dzimtas vairāku paaudžu kopā sanākšanas brīdi.

Svarīgi ir atcerēties, ka bez mūsu senču pieminēšanas, atcerēšanos, no kādas dzimtas esam cēlušies, kur Dzimtajā zemē atdusas mūžībā aizgājušie dzimtas locekļi, nav saiknes ar mūsu dzīvi šodien, nav dzimtas vēstures, nav ko nodot tālāk jaunākajai paaudzei. Trūkst saknes, nepietiek dzīvības spēka, neplaukst ziedi - tās ir ļoti saistītas  lietas.

Jā, tradīcijas mainās, mūsdienu sasteigtajā un paātrinātajā informācijas  apmaiņas gūzmā ir viegli apjukt un sākt uzskatīt par maznozīmīgām tādas lietas kā vienreiz gadā kopā sanākšanu KAPU SVĒTKOS. Ir dzirdēti arī viedokļi, ka  tas nemaz nav vajadzīgs pasākums… un tomēr. Ir dzimtas, kas šo tradīciju ar godu, vieglu sirdi un prieku par dzīvi - ievēro. Sasauc no malu malām izklīdušos dzimtas loceekļus, aiziet uz kapiem, pieminēt snečus, kam viņi ir pateicīgi par to, ka ir laimīgi un veiksmīgi šodien. Sēžas pie dzimtas galda, ietur kopīgu maltīti, aprunājas par dzīvi, redz jaunāko paaudzi izaugam. 

Kapu Svētkiem kapi tiek tradicionāli saposti - atjaunotas kapu kopiņas, uzbērtas svaigas smiltis, sastādītas puķes, kapavietas tiek tīri nogrābtas, apgriezti krūmi, notīrīti kapu pieminekļi. 

Dažkārt tuviniekiem ir grūti apkopt kapus prombūtnes dēļ, tādāļ MemorialServices piedāvā parūpēties par kapu sakopšanu prombūtnes gadījumā. 

MemorialServices dienests piedāvā savest kārtībā kapavietas tuvinieku prombūtnes laikā, kā arī sapost tās Kapu Svētkus gaidot - Rīgas, Jūrmalas, Ogres, Jelgavas pilsētas un tuvākās apkaimes kapi tiek apkalpoti bez papildus maksas par transportu, 

  • Pēc vienošanās tiek stādīti augi, ziedi, apgriezti košumkrūmi, uzbērta melnzeme vai smiltis,
  • MemorialServices piedāvā arī pieminekļu tīrīšanu ar gravējumu atsvaidzināšanu, ja nepieciešams, ir iespēja pasūtīt arī restaurāciju vai papildus gravēšanu;

Pakalpojuma pieteikuma forma un kontaktinformācija kapu uzkopšanai un labiekārtošanai. 


Posted in Jaunumi on jūn 19, 2019