MS Kapu Kopšana un Labiekārtošana

Kapu uzkopšanas pakalpojumi

Mālu 28, Rīga

Svecīšu vakari Latvijas Kapsētās 2019

Memorial Services mājaslapā varat uzzināt informāciju par Svecīšu vakaru norises laikiem visās Latvijas pilsētu un lauku kapsētās.

Svecīšu vakari tradicionāli tiek atzīmēti sākot no septmbra vidus līdz pat novembra vidum, kā Latvijā pieņemts, veļu laikā, kad pieminam mūžībā aizgājušos tuviniekus. 

Katoļu konfesijai šis vakars tiek atzīmēts 1.novembrī, dažkārt to pārnes uz tuvākās sestdienas vakaru, šogad tas iekrīt 2.novembrī.

Šī tradīcija - Mirušo piemiņas diena, jeb, kā pie mums pieņemts mīļāk saukt - Svecīšu vakars, tiek atzīmēta visur eiropā un daudzu pasaules tautu tradīcijās. Šis mierīgais rudens apceres laiks - veļu laiks, dvēseļu diena, mūžības svētdiena, ir laiks, kad atcerēties mūžībā aizgājušos draugus, tuviniekus un senčus. Svecīšu iedegšana kapsētās ir šo mirušo piemiņas dienas atceres otrā daļa, kad pēc noturēta dievkalpojuma, dodas uz kapsētu, lai iedegtu svecītes, pieminot savus mīļos, iedegtu mūžības liesmiņas, kas tuvina un sasilda atmiņas, stiprina dzimtas saiknes, atdodot godu senču dvēselēm, tādējādi stiprinot saikni ar savu dzimtu un tautu, zemi un piederību tai. 

Memorial Services piedāvā arī kapu uzkopšanu.

Posted in Jaunumi on okt 11, 2019