Brāļu kapu piemineklis un Brāļu kapi Dobelē

Memoriālie objekti

Brīvības iela 27A, Dobele, Dobeles pilsēta, Dobeles novads
Brāļu kapu piemineklis un Brāļu kapi Dobelē Fotogalerija

Nav iespējams aizsūtīt vēstuli šim uzņēmumam, jo nav pievienota e-pasta adrese. Lūdzu, zvaniet izmantojot telefona numuru, kas norādīts kontaktos.

Atstājiet savu atsauksmi, dalieties pieredzē

Apraksts

1935.gadā šajā vietā (toreiz - Vienības laukumā) tika ielikts pamatakmens Kārļa Zemdegas veidotajam Dobeles atbrīvošanas piemineklim, kas bija veltīts Pirmajā pasaules karā un Latvijas brīvības cīņās kritušajiem karavīriem. Dobeles atbrīvošanas pieminekli Vienības laukumā uzstādīja 1939.gada 15.decembrī, bet 1950.gadā pēc padomju iestāžu rīkojuma to uzspridzināja.

Uz palikušā pamatakmens 1956.gadā tika uzstādīts piemineklis Otrajā pasaules karā kritušajiem padomju armijas karavīriem, jo šeit jau bija izveidotas viņu kapavietas.

Ansambļa centrā ir skulpturāla dubultfigūra - karavīrs un partizāns. Pieminekļa autori ir tēlnieki Valdis Albergs, Ļevs Bukovskis un Alberts Terpilovskis. Pieminekļa augstums sasniedz 5 metrus.

Piemineklis ir veidots no mākslīgā akmens (baltais cements ar dolomīta šķembām), kas pēc tam apstrādāts tā, lai tas atgādinātu dabīgu akmeni.

Padomju karavīri šajā vietā apglabāti 1944., 1948. un 1970.gadā. Kapi paplašināti 1975. un 1977.gadā, veicot pārapbedīšanu no citām padomju karavīru apbedījumu vietām Dobeles rajonā. Te apbedīti 8178 karavīri, visi zināmi.

Apkalpošanas teritorija /pilsēta
Dobele.

Pakalpojumi

Galerijas pārskats

Pamatinformācija

Juridiskais statuss
Nav atzīmēts
Reģistrēts LUR
Darbības veids
Nav aizpildīts
Pakalpojumi, preces un atslēgvārdi
Uzņēmuma statuss
Nezināms