Ebreju Memoriāls, Rumbula

Memoriālie objekti

Maskavas iela 471, Latgales priekšpilsēta, Rīga,

Nav iespējams aizsūtīt vēstuli šim uzņēmumam, jo nav pievienota e-pasta adrese. Lūdzu, zvaniet izmantojot telefona numuru, kas norādīts kontaktos.

Apraksts

Rumbula ir viena no lielākajām ebreju masveida iznīcināšanas vietām Eiropā.

Pēc arhitekta Sergeja Riža uzbūvēto memoriālo ansambli atklāja 2002. gada 29. novembrī. Tas ierīkots par Latvijas, Izraēlas, ASV un Vācijas institūciju un organizāciju līdzekļiem, kā arī privātpersonu ziedojumiem. Ceļā uz memoriālu šosejas malā uzstādīta metāla konstrukcija, kas simbolizē nacisma spēkus.

Blakus atrodas akmens ar paskaidrojumu, ka pa šo ceļu nāvē dzina tūkstošiem ebreju. Šis monuments ir celts par bijušā geto gūstekņa Borisa Kliota līdzekļiem, kura vecāki un māsas tika nogalināti Rumbulā. Pie ieejas memoriālā vairākas akmens plāksnes ar uzrakstiem latviešu, angļu, vācu valodā un ivritā iepazīstina ar Rumbulas traģēdijas notikumiem un memoriāla ierīkošanas vēsturi.

Celiņš ved uz memoriāla centrālo daļu. Šeit virs laukuma, kurš ir izpildīts dāvidzvaigznes formā paceļas menora – rituālais svečturis. Apkārt menoras atrodas rupji apstrādāti akmeņi, kuros ir iekalti šeit nogalinātu ebreju vardi. Atsevišķos akmeņos, ar kuriem ir bruģēts laukums, ir iegravēti Rīgas geto teritorijas ielu nosaukumi. Memoriāla teritorijā atrodas vairāki masu kapi, kuru vietas iezīmētas ar taisnstūra betona apmalēm.

Lai nokļūtu līdz Ebreju Memoriālam Rumbulā, jābrauc ar 18. autobusu līdz pieturai "Rumbula". Paejot dažu metrus atpakaļ, ielas malā redzami milzīgi metāla pusvārti. Tālāk pa celiņu jāiet līdz metāla sienai, kur ir uzraksti 4 valodās un tad dodaties iekšā memoriālā.

Apkalpošanas teritorija /pilsēta
Rīga.

Pakalpojumi

Memoriālie objekti.


Pamatinformācija

Juridiskais statuss
Nav atzīmēts
Reģistrēts LUR
Darbības veids
Nav aizpildīts
Pakalpojumi, preces un atslēgvārdi
Uzņēmuma statuss
Nezināms
Apmeklējumi
Kopējie apmeklējumi: 1. Vakardienas apmeklējumi: 2. Apmeklējumi un Statistika