Krišjāņa Barona muzejs

Memoriālie objekti

Krišjāņa Barona iela 3, Centra rajons, Rīga, LV-1050

Nav iespējams aizsūtīt vēstuli šim uzņēmumam, jo nav pievienota e-pasta adrese. Lūdzu, zvaniet izmantojot telefona numuru, kas norādīts kontaktos.

Atstājiet savu atsauksmi, dalieties pieredzē

Apraksts

Tiem, kas patiesi interesējas par tautas kultūru – gan vēsturisko, gan sirdskultūru, noteikti jāapmeklē Krišjāņa Barona muzejs. Latvija un latvieši nav iedomājami bez savām tautasdziesmām jeb dainām, savukārt tautasdziesmas ir nesaraujami saistītas ar cilvēku, kas tās lielā mērā paglāba no zudības un cēla godā – ar Krišjāni Baronu (1835–1923).

Krišjānis Barons bija izcilākais latviešu folklorists, tautasdziesmu krājējs, pētītājs, publicētājs, tautā mīļi dēvēts par Dainu tēvu. Viņa portrets rotā 100 latu naudaszīmi; arī Latvijas Bankas sērijas „Cilvēki” sudraba piemiņas monētu. Vērmanes parkā izveidots piemineklis, bet turpat blakus, viņa vārdā nosauktajā ielā, atrodas muzejs – dzīvoklis, kurā viņš vadīja laimīgus pēdējos gadus – mīlestībā un mierā.

Krišjāņa Barona muzejs glabā ne vien aptuveni 1,2 miljonus tautasdziesmu, bet arī iepazīstina apmeklētājus ar citām latviešu tautas garamantām – skaņu un videoierakstu krātuvē ir bagātīgs tautas mūzikas klāsts un videoieraksti par baltu senvēsturi; var pieteikties lekcijām par latviešu folkloru un literatūras vēsturi; notiek dažādi tematiskie sarīkojumi un īpaši pasākumi bērniem.

Muzejā aplūkojams arī K.Barona radītais slavenais Dainu skapis (kopija), kas glabā 19. gs. beigās rokrakstā fiksētas latviešu tautasdziesmas un 2001. gadā iekļauts UNESCO programmas "Pasaules atmiņa" starptautiskajā reģistrā.

Muzejs piedāvā iespēju pieteikt ekskursijas arī uz Burtnieku māju Vecmīlgrāvī, kur kopš 1995. gada rudens apskatāmas piemiņas istabas bijušajā Baronu ģimenes dzīvoklī, kā arī kopā ar muzeja speciālistiem doties ekskursijā ar autobusu gan pa K. Barona dzīves un darba vietām Rīgā, gan pa viņa piemiņas vietām Kurzemē.

Mājaslapa:
http://www.baronamuzejs.lv/
E-pasts:
barons@memorialiemuzeji.lv (Primārs)
Telefons
67284265 (Primārs)
Apkalpošanas teritorija /pilsēta
Rīga.

Pakalpojumi

Galerijas pārskats

Pamatinformācija

Juridiskais statuss
Nav atzīmēts
Reģistrēts LUR
Darbības veids
Nav aizpildīts
Pakalpojumi, preces un atslēgvārdi
Uzņēmuma statuss
Nezināms