Memoriālie objekti

Cēsis.

Memoriālie objekti - pieminekļi ievērojamiem cilvēkiem, vēsturiskās piemiņas un apbedījumu vietas, kultūrvēstures uzziņu vietas, muzeji un memoriālie kompleksi.

Notīrīt
Piemiņas plāksnes sniedz informāciju par bijušā Cēsu apriņķa pagastu iedzīvotājiem , kuri par savas zemes kopšanu un mīlēšanu zaudēja visdārgāko – dzīvību. Padomju okup... Lasīt vairāk

Piemiņas plāksnes sniedz informāciju par bijušā Cēsu apriņķa pagastu iedzīvotājiem , kuri par savas zemes kopšanu un mīlēšanu zaudēja visdārgāko – dzīvību. Padomju okupācijas laikā dažādu veidu represijās cietuši vismaz 5000 vēsturiskā Cēsu apriņķa iedzīvotāji.

Vairākās piemiņas plāksnēs iekalti to 643 cilvēku vārdi, kuri gājuši bojā padomju represiju rezultātā – izsūtīti, arestēti vai nogalināti kā partizāni.

Piemiņas vieta atrodas Cēsu novada pašvaldības policijas pagalmā Pils ielā 12. Padomju okupācijas laikā čeka periodiski izmantojusi toreizējās milicijas pagalmā esošās īslaicīgās aizturēšanas kameras, lai tajās izvietotu par politiskiem noziegumiem arestētos.

Piemiņas vietu izveidoja Latvijas politiski represēto Cēsu biedrība. Mākslinieks - Dainis Andersons. Tā atklāta 2015.gada 17.jūnijā.

Darba laiks
Teritorija: Cēsis.
Atjaunotais Cēsu pulka Skolnieku rotas piemineklis atrodas laukumiņā starp Palasta ielu un Bērzaines ielu. Tas iezīmē ceļu, pa kuru 1919. gada 6. jūnijā Latvijai nozīmīga... Lasīt vairāk

Atjaunotais Cēsu pulka Skolnieku rotas piemineklis atrodas laukumiņā starp Palasta ielu un Bērzaines ielu. Tas iezīmē ceļu, pa kuru 1919. gada 6. jūnijā Latvijai nozīmīgajās brīvības cīņas uz fronti devās Skolnieku rota.

Cēsu kaujas, kas norisinājās 1919. gada vasarā, kad apvienotās igauņu un latviešu karaspēka vienības sakāva Latvijas un Igaunijas valstiskuma apdraudētājus - vācu landesvēra un Dzelzsdivīzijas daļas, ir viena no spilgtākajām epizodēm mūsu valsts vēsturē. Uzvara šajās kaujās nostiprināja jaunās Latvijas valsts neatkarību. Igaunijā savukārt uzvaru Cēsu kaujās atzīmē kā lielākos nacionālos svētkus - Uzvaras dienu landesvēra karā. Cēsu kaujās aktīvi piedalījās arī Ziemeļlatvijas skolu jaunatne - Cēsu pulka brīvprātīgo skolnieku rota.

Pieminekli atklāja 1938. gada 26. maijā, taču 12 gadus vēlāk, kā padomju režīmam nevēlams, piemineklis tika demontēts. Atmodas laikā Skolnieku rotas piemineklis tika radīts no jauna un tika atklāts 1992. gada 11. novembrī.

Mūsdienās katru gadu 11. novembrī - Lāčplēša dienā pie pieminekļa ar svinīgu uzrunu iesākas lāpu gājiens.

Darba laiks
Teritorija: Cēsis.

Palīdzība tūlīt
00-24

+(371) 23 993 977
Sīkdatnes
Mēs izmantojam nepieciešamās un papildu sīkdatnes personalizētām reklāmām un vietnes analītikai.