Skulptūra Jāzepa Vītola piemiņai Mazais vijolnieks

Memoriālie objekti

Pasta iela 1
Skulptūra Jāzepa Vītola piemiņai Mazais vijolnieks Fotogalerija

Nav iespējams aizsūtīt vēstuli šim uzņēmumam, jo nav pievienota e-pasta adrese. Lūdzu, zvaniet izmantojot telefona numuru, kas norādīts kontaktos.

Atstājiet savu atsauksmi, dalieties pieredzē

Apraksts

Skvērā pie Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Pasta ielā 1 atrodas izcilā komponista, Jāzepa Vītola piemiņai veltīta skulptūra – „Mazais vijolnieks” un piemiņas plāksne.

2013.gadā aprit 150 gadi kopš dzimis Latvijas kultūras un profesionālās mūzikas izglītības pamatlicējs, komponists un mūziķis Jāzeps Vītols. Pirmos četrus dzīves gadus J.Vītols pavadījis Jēkabpilī, viņa ģimene mitinājusies ēkā Pasta ielā 1 (pašreizējā Agrobiznesa koledža, tolaik tā bija Apriņķa skola (1820.g.), kurā skolotāja darbu pildīja J.Vītola tēvs).

Komponists savās atmiņās rakstījis: „Prasīju mātei, no kurienes man tāds vārds. Tanīs laikos, kad māte mani gaidījusi, Jēkabpilī parādījies mazs puika, bieži tas esot ar savu vijoli ieradies mātes durvju priekšā un skaisti spēlējis. Mātei tādā mērā iepaticies šis mazais puika, ka nolēmusi savu nākamo dēlu saukt par Jāzepu (kā mazo vijolnieku) un viņam būšot jāspēlē vijole”.

Skulptūru – sēdošs zēns, kas spēlē vijoli, ir izgatavojis viens no Latvijā vadošajiem tēlniekiem, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše. Skulptūra ir atlieta bronzā, un tās augstums ir aptuveni 80 centimetri.

Apkalpošanas teritorija /pilsēta
Jēkabpils.

Pakalpojumi

Galerijas pārskats

Pamatinformācija

Juridiskais statuss
Nav atzīmēts
Reģistrēts LUR
Darbības veids
Nav aizpildīts
Pakalpojumi, preces un atslēgvārdi
Uzņēmuma statuss
Nezināms
Apmeklējumi
Kopējie apmeklējumi: 2. Vakardienas apmeklējumi: 0. Apmeklējumi un Statistika