Skulptūru un pieminekļu darbnīca, tēlnieks Ronalds Jaunzems

Kapu pieminekļu izgatavošana

“Jostnieki” Vendzavas, Užavas pag. Ventspils nov.

Latviešu tēlnieks kaļ pieminekli Nīderlandē

Tēlnieks Ronalds Jaunzems, nupat atgriezies no Nīderlandes, kur tika uzaicināts, izveidot figurālu akmens pieminekli ar portretisku līdzību, kurā attēlots viens no 20.gs. izcilākajiem meditācijas meistariem, P. Hariharananda (1907.g.-2002g.) 

Hariharananda - Tēlnieks Ronalds Jaunzems

Būtiskākais man šajā projektā bija iedzīvināt ģeneālo personību, kā arī prezentēt meditācijas tehnikas pozitīvās kvalitātes skulpturālā formā, saka autors. 

Projekts tika atbalstīts no Nīderlandes meditācijas centra, kā arī no Latvijas mecenātu puses. Izvēlētais izejmateriāls, laukakmens, sākotnēji svēra 3240 kg. Jāpiebilst, ka atšķirībā no Latvijas, Nīderlandē, dabā, šādi akmeņi nav sastopami, tāpēc milzīgais granīta olis tika iegādāts un vests no Itālijas. 

Specifisko, akmens instrumentu arsenālu, tēlnieks veda sev līdzi ar lidmašīnu. Kopējais darba ilgums ar modeļa izstrādi un akmens izkalšanu norisinājās 5 nedēļās. 

Arī tā notiek, ja akmens ir smags un tālu, tēlnieks atstāj darbnīcu un dodas strādāt uz notikumu vietu. Tā, kā tapšanas process ir visai aizraujošs, fani un nozares interesenti no visas pasaules sekoja līdzi klātienē un soctīklos.

Piedāvājam arī jums ieskatu pieminekļa tapšanas gaitā.

1. daļa - Ģipša modeļa izstrāde:

2. daļa - Izkalšana akmenī:

Posted in Raksti on okt 10, 2018