Žaņa Lipkes memoriāls

Memoriālie objekti

Mazais Balasta dambis 8, Kurzemes rajons, Rīga,

Nav iespējams aizsūtīt vēstuli šim uzņēmumam, jo nav pievienota e-pasta adrese. Lūdzu, zvaniet izmantojot telefona numuru, kas norādīts kontaktos.

Atstājiet savu atsauksmi, dalieties pieredzē

Apraksts

Žaņa Lipkes memoriāls ir veltīts drosmīgam vīram, kurš Otrā pasaules kara laikā no nacistiem izglāba vairāk nekā 50 ebrejus, slēpjot tos savas mājas šķūnīša bunkurā. Memoriālā maksimāli mēģināts rekonstruēt vidi, kurā dzīvoja izglābtie. Aizraujoša ekspozīcija un ļoti interesanta arhitektūra.Žaņa Lipkes memoriāls ir veltīts drosmīgam vīram, kurš Otrā pasaules kara laikā no nacistiem izglāba vairāk nekā 50 ebrejus, slēpjot tos savas mājas šķūnīša bunkurā. Memoriālā maksimāli mēģināts rekonstruēt vidi, kurā dzīvoja izglābtie. Aizraujoša ekspozīcija un ļoti interesanta arhitektūra.

Memoriāls ir veltīts Žanim Lipkem un viņa dzīvesgājumam. Proti, Otrā pasaules kara laikā viņš no nāves izglāba vairāk nekā 50 ebreju, kurus viņš slēpa sava namīpašuma šķūnītī, īpaši izveidotā bunkurā. Memoriālā mēģināts maksimāli precīzi rekonstruēt vidi un apstākļus, kādos slēpās Lipkes izglābtie cilvēki. Tāpat lasāmi un apskatāmi izglābto un Lipkes dzīvesstāsti.

Esot memoriālā ārkārtīgi dzīvi var iztēloties vidi, kurā tikai pirms nedaudz vairāk nekā 60 gadiem cilvēki līdzcietības vārdā bija gatavi riskēt ar savu dzīvību, lai glābtu citus. Ekspozīcijai patiesīgumu piedod fakts, ka oriģinālais bunkurs atradās tikai dažu desmitu metru attālumā no memoriālā rekonstruētā. Blakus memoriālam atrodas Lipkes priede, pie kuras viņu nacisti smagi piekāva par to, ka Lipkes meita bijusi komuniste, kas, karam sākoties, devusies bēgļu gaitās uz Krieviju. Ekspozīcija stāsta par cilvēku likteņiem Otrā pasaules kara laikā.

Žaņa Lipkes memoriāls neatstāj vienaldzīgu – tā interjers ir veidots tā, lai memoriāla apmeklētāji maksimāli sajustu vidi, kurā atradās izglābtie ebreji. Pa koka dēļu šķirbām spīd vāja dienas gaisma, koks dobji atbalso katru soli. Arhitektūras un interjera dēļ jau vien ir vērts apmeklēt Žaņa Lipkes memoriālu.

Mājaslapa:
http://www.lipke.lv/lv
E-pasts:
info@lipke.lv (Primārs)
Telefons
67202539 (Primārs)
Apkalpošanas teritorija /pilsēta
Rīga.

Pakalpojumi

Galerijas pārskats

Pamatinformācija

Juridiskais statuss
Nav atzīmēts
Reģistrēts LUR
Darbības veids
Nav aizpildīts
Pakalpojumi, preces un atslēgvārdi
Uzņēmuma statuss
Nezināms