Kapusvētki 2021

Kapu Svētku tradīcija Latvijā tiek ievērota jau vairāk kā 100 gadus un mūsdienās tā nebūt nav izzūdoša tradīcija. Tieši otrādi, šobrīd, pandēmijas laikā, kad bija liegta pulcēšanās un dažādu pasākumu rīkošana, tad šāds pasākums svaigā gaisā, tiekoties dzimtas radiniekiem, apmeklējot dzimtas kapavietas, liekas vēl satuvinošāks un nozīmīgāks nekā ierastajā bijušajā steigas iekļautajā sadzīves ritmā.

MemorialServices platformā kā katru gadu, arī šogad, 2021.gadā, varat iepazīties ar Kapusvētku norises laikiem gan Latvijas pilsētās, gan laukos. 

MemorialServices platfomā ir publicētas kopumā vairāk nekā 500 kapsētas, taču, iespējams, ka vēl visas mazās lauku kapsētas nav pievienotas kopējai meklētājsistāmai. 

Lūdzam iedzīvotājus atsaucīgi attiekties pret publiskoto informāciju, kā arī informēt portāla administrāciju, ja Jūsu rīcībā ir ziņas, kas varētu papildināt portālā publicēto informāciju.

Kapu Svētku tradīcija Latvijā 2021

Pandēmija tomēr ir likusi aizdomāties par tādu dzīves likumu - mums šajā pasaulē viss tiek dots tikai uz laiku, kādreiz tas mums vairs nepiederēs, kas šobrīd pieder, arī mūsu ķermenis… Taču pateicoties mūsu vecākiem, vecvecākiem, mums šodien pieder gan ķermenis, gan pārmantotas garīgās un fiziskās spējas, kas palīdz veidot materiālo pasauli ap mums. Tādēļ arī materiālajā pasaulē ir tāda vieta kā kapsēta - tajā valda klusums, cieņa, pateicība un mīlestība, kuru izpaust mēs ejam ar ziediem, svecēm, sakopjot un uzturot apbedījumu vietas, pasēžot uz soliņa un gremdējoties atmiņās, pateicībā un mīlestībā pieminot savus viņsaulē aizgājušos tuviniekus. 

Dažkārt ir dzirdēti viedokļi par to. ka var pieminēt aizgājēju arī mājās, ka kapu kopšana ir liekas un nevajadzīgas rūpes…. Šķiet, ka tas tomēr nedaudz asociējās ar bērnu tālmācību skolās, kur nav vairs pašu skolu...tradīciju utt. 

Biežāk tomēr ir sastopams viedoklis, it īpaši no Dzimtenē nedzīvojošiem tautiešiem, ka šeit ir tā Tēvu zeme un tajā dus apbedītie senči, un tikai tādēļ šai zemei ir tas īpašais spēks, ko vienā vārdā sauc par Dzimteni.

Lai ekonomētu savu laiku un resursus, uzticiet rūpes par kapu kopšanu un labiekārtošanu speciālajam dienestam, kas parūpēsies, lai Jūs saņemat palīdzību, iekārtojot kapavietu vai uzkopjot esošos apbedījumus. Sadarbībā ar meistariem, speciālistiem un akmeņkaļiem visā Latvijā, jūs saņemsiet drošu un kvalitatīvu pakalpojumu.

Kapu kopšana un labiekārtošana online no jebkuras pilsētas vai valsts.

Kapu Svētkiem tuvojoties, MemorialServices aicina tuviniekus sakopt uzturēšanā esošās kapavietas

Ja nav iespējams pašiem tās sakopt, vai arī atrodaties citā pilsētā vai valstī, varat griezties MemorialServices specializētajā dienestā - mēs uzmeklēsim kapavietu, veiksim esošās situācijas novērtējumu, paveiksim nepieciešamos darbus attālināti un nosūtīsim fotoatskaiti par padarīto. 

Pieteikuma forma

Pieteikuma forma

Aizpildiet pakalpojuma pieteikuma formu vai sazinieties ar mums - kapu uzkopšanai un labiekārtošanai. 

+(371) 22 055 885 +(371) 23 99 39 77

Posted in Jaunumi on 07 jūnijs 2021

Dzīvības Dārzs SIA
J.Poruka iela 8, Cēsis
Apbedīšanas pakalpojumi
Rīgas centra ziedu bāze
DUNTES IELA 7, D KORPUSS, UNIT 3, RĪGA, LV-1013 (URBAN STOCK TERRITORIJA)
Bēru vainagi, Sēru floristika
RITUS
Somu iela 1, Valmiera
Apbedīšanas pakalpojumi