Piemiņas akmens Daugavpils geto ieslodzītajiem

Memoriālie objekti

Lielā iela 3, Daugavpils,

Nav iespējams aizsūtīt vēstuli šim uzņēmumam, jo nav pievienota e-pasta adrese. Lūdzu, zvaniet izmantojot telefona numuru, kas norādīts kontaktos.

Atstājiet savu atsauksmi, dalieties pieredzē

Apraksts

1941.g. 26. jūnijā Daugavpili sagrāba vācu armija. Dažas dienas pēc tam sākās ebreju vajāšana. Par pirmo lielāko ebreju iznīcināšanas vietu kļuva tā dēvētais Dzelzceļnieku dārziņš aiz pilsētas cietuma.

1941.g. 15.jūnijā sekoja pavēle, ka visiem ebreju tautības iedzīvotājiem 10 dienu laikā ir jāpārceļas uz tilta nocietinājuma vietu, kur tika izveidots geto (Grīvā). Dažādos informācijas avotos minēts, ka geto tika sadzīti apmēram 14 tūkstoši cilvēku. Tie bija Daugavpils iedzīvotāji, bēgļi no Lietuvas, kā arī Krāslavas, Grīvas, Višķu, Indras, Dagdas, Ilūkstes apriņķa, tāpat citu Latgales pilsētu un miestu ebreji.

1942.gada 1. maijā, piedaloties V. Arāja komandai un vietējiem policistiem, tika iznīcināts gandrīz 500 ebreju. Dzīvi palika 487 cilvēki. Viņi tika pārcelti uz cietoksni, kur strādāja darbnīcās.

1943.gada 28. oktobrī vēl palikušos ieslodzītos nosūtīja uz Rīgu, Kaizervaldes rajonu. Savukārt 1944.gada rudenī pēdējos Daugavpils geto ieslodzītos ar tvaikoņiem nogādāja Dancigā (Polijā) un pēc tam ievietoja dažādās nometnēs: Bergenbelzenē, Štuthofā. Izdzīvoja apmēram simts ebreji, daļa no viņiem atgriezās Daugavpilī.

Apkalpošanas teritorija /pilsēta
Daugavpils.

Pakalpojumi

Pamatinformācija

Juridiskais statuss
Nav atzīmēts
Reģistrēts LUR
Darbības veids
Nav aizpildīts
Pakalpojumi, preces un atslēgvārdi
Uzņēmuma statuss
Nezināms
Apmeklējumi
Kopējie apmeklējumi: 4. Vakardienas apmeklējumi: 1. Apmeklējumi un Statistika