Rīgas Brāļu kapi

Memoriālie objekti

Aizsaules iela 1B, Ziemeļu rajons, Rīga,

Nav iespējams aizsūtīt vēstuli šim uzņēmumam, jo nav pievienota e-pasta adrese. Lūdzu, zvaniet izmantojot telefona numuru, kas norādīts kontaktos.

Atstājiet savu atsauksmi, dalieties pieredzē

Apraksts

Prūsijas Evaņģēliski luteriskā baznīca kā Mirušo piemiņas dienu (Svecīšu vakaru) noteica baznīcas gada pēdējo svētdienu pirms Adventes laika sākuma (2019. g. 24. novembrī). Romas katoļu baznīca Mirušo piemiņas dienu svin 2. novembrī.

Brāļu kapi Rīgā ir izcilākais un lielākais Latvijas memoriālais ansamblis. Tas veltīts 1. pasaules karā un Latvijas atbrīvošanas cīņās (1915 – 1920) kritušajiem karavīriem. Kapos guldīti aptuveni 2000 varoņi, to skaitā ap 200 nezināmie. Brāļu kapi atrodas Rīgas ziemeļaustrumos – 5 km no pilsētas centra un aptver 9 ha lielu teritoriju. Brāļu kapi iekārtoti 21 gada laikā, periodā no 1915.līdz 1936.gadam. Brāļu kapu memoriālais ansamblis ar savu dziļo māksliniecisko izteiksmi un tajā pausto ideju ir Latvijas nacionālais lepnums. Tas ir pirmais šāda veida ansamblis Eiropā, autors – tēlnieks Kārlis Zāle. Brāļu kapu memoriālajā ansamblī ietilpst trīs daļas: Pārdomu ceļš ar 205 m garo liepu gatvi, Varoņu terase ar Svētās uguns altāri un ozolu birzi un Kapulauks, kuru noslēdz Latvijas siena ar ansambļa vainagojošo skulpturālo grupu – Mātes tēlu ar kritušajiem dēliem (sauktu arī par Māti Latviju).

Mājaslapa:
http://www.rigasbralukapi.lv/
E-pasts:
rpa@riga.lv (Primārs)
Telefons
67 181 692 (Primārs)
Apkalpošanas teritorija /pilsēta
Rīga.

Galerijas pārskats

Pamatinformācija

Juridiskais statuss
Nav atzīmēts
Reģistrēts LUR
Darbības veids
Nav aizpildīts
Pakalpojumi, preces un atslēgvārdi
Skatīt vairāk
Uzņēmuma statuss
Nezināms