Rīgas geto muzejs

Memoriālie objekti

Maskavas iela 14A, Latgales priekšpilsēta, Rīga, LV-1050
Rīgas geto muzejs Fotogalerija

Nav iespējams aizsūtīt vēstuli šim uzņēmumam, jo nav pievienota e-pasta adrese. Lūdzu, zvaniet izmantojot telefona numuru, kas norādīts kontaktos.

Atstājiet savu atsauksmi, dalieties pieredzē

Apraksts

Rīgas geto muzejs izvietots pilsētas vēsturiskajā daļā blakus bijušā geto robežai. Ar bruģakmeņiem no Rīgas geto ielām bruģētajā zemes gabalā izlikti stendi ar vairāk nekā 70 000 holokaustā cietušo latviešu ebreju vārdiem, kā arī fotoizstāde, kas veltīta antisemītisma propagandai, holokaustam Latvijā, pretošanās kustībai un ebreju glābējiem.

Nelielas koka mājiņas ar izbalējušiem, tomēr joprojām grezniem kokgriezumiem rotātiem slēģiem, bruģētas līkumotas ielas un netverama gaisotne – Maskavas priekšpilsētas kvartālus, kur agrāk mitinājušies krievu tirgotāji un ebreju ģimenes, mūsdienās bieži vien apciemo ebreju pēcteči, lai atrastu savu senču agrākās dzīvesvietas. Unikālajā teritorijā – Rīga ir viena no retajām Eiropas vietām, kuras geto teritorija pēdējo sešdesmit gadu laikā nav arhitektoniski izmainīta -, tagad atklāts Rīgas geto muzejs. Pagaidām apmeklētāji var iepazīties ar tā pirmo kārtu. Piemiņas vietu holokaustā cietušajiem ebrejiem izveidojusi ebreju reliģiskā draudze “Šamir” sadarbībā ar Rīgas domi, cerot, ka muzejs kļūs par atgādinājumu tiem briesmīgajiem notikumiem Latvijas vēsturē, kuri nekad nedrīkst atkārtoties, kā arī par izglītības un kultūras centru, tolerances un savstarpējas cieņas vēstnesi.

E-pasts:
RGM@RGM.LV (Primārs)
Telefons
67270827 (Primārs)
Apkalpošanas teritorija /pilsēta
Rīga.

Pakalpojumi

Galerijas pārskats

Pamatinformācija

Juridiskais statuss
Nav atzīmēts
Reģistrēts LUR
Darbības veids
Nav aizpildīts
Pakalpojumi, preces un atslēgvārdi
Uzņēmuma statuss
Nezināms