Atzītais Krematorijas Sadarbības Partneris

Jauns institūts kremācijas un apbedīšanas jomā.

Portāls MemorialServices vēlas informēt, ka, neskatoties uz to, ka Latvijas Republikā darbojas vairāk, nekā 100 apbedīšanas pakalpojumu sniedzēji un 2 licencētas krematorijas, mēdz atgadīties nepatīkami gadījumi, kad pakalpojumi - kremācijas un apbedīšanas - netiek sniegti atbilstoši apbedīšanas sniegšanas kultūrai un labai praksei, kā arī piedāvāti nepārskatāmi un nesaprotami pakalpojumi kremācijas organizēšanas sniegšanā. Sakarā ar to, Apbedīšanas nams - krematorija ir nodibinājusi sadarbības partneru institūtu, kura mērķis ir rūpēties par apbedīšanas un kremācijas pakalpojumu atbilstību profesionālām normām.

Jauns institūts kremācijas un apbedīšanas jomā

Apbedīšanas nams – krematorija vērš uzmanību, ka šīs politikas uzdevums ir ieviest Latvijā atzīto sadarbības partneru institūtu no licencētas krematorijas puses.  

Politikas mērķis: attīstīt apbedīšanas pakalpojumu sniegšanas kultūru un kvalitatīvus apbedīšanas pakalpojumu sniedzējus, kas var organizēt iedzīvotājiem gan kremāciju, gan bēres pēc augstākiem standartiem, jo to rīcībā ir materiāltehniskais nodrošinājums (atvadu zāle/s, morgs/i, katafalkautomobilis/ļi, apbedīšanas piederumi, u.tml.) un atbilstoša profesionālā pieredze.

1. Kas ir atzītais Krematorijas Sadarbības Partneris no krematorijas puses?

Apbedīšanas pakalpojuma sniedzējs, kas ir atzīts no Latvijas Republikā licencētas krematorijas puses kā apbedītājs pie kura iedzīvotāji var vērsties un saņemt kvalitatīvus un profesionālus pakalpojumus saistībā ar kremācijas organizēšanu atbilstoši 2010.gada 29.jūnija Ministru kabineta noteikumu Nr.600 „Kremācijas noteikumi” (saikne:  https://likumi.lv/doc.php?id=212621) nosacījumiem un prasībām. Informācija par atzītiem sadarbības partneriem norādāma publiskā interneta vietnē: www.krematorija.lv sadaļā "Kontakti" un sadaļā “Atzītie krematorijas sadarbības partneri”.

2. Kas ir jāzina iedzīvotājiem saņemot pakalpojumus pie Atzītiem Krematorijas Sadarbības Partneriem.

Krematorijas cenām, cenu politikai, pakalpojuma saturam un kvalitātei ir rekomendējošs raksturs priekš atzītiem krematorijas sadarbības partneriem. Tas nozīmē, ka Krematorija tieši neiejaucās sadarbības partneru saimnieciskajā darbībā, bet aicina tos pieturēties pie nodibinātās labās prakses un cieņpilnas attieksmes attiecībā par aizgājējiem un piederīgajiem, lai tādā veidā sadarbības partneri varētu nodrošināt iedzīvotājiem kvalitatīvus, pieejamus un atbilstošus pakalpojumus kremācijas organizēšanas jomā.

3. Izmaksas un kvalitāte kremācijas organizēšanas jomā

Atzītais krematorijas sadarbības partneris kremācijas organizēšanas pakalpojumus sniedz atbilstoši savam noteiktam cenrādim un darba kvalitātes izpildes politikai. Savukārt krematorijas izmaksām un izmaksu politikai, tajā skaitā pakalpojuma saturam atzītiem sadarbības partneriem ir vairāk rekomendējošs raksturs.

4. Krematorijas loma sadarbībā ar Atzītiem Sadarbības Partneriem

Krematorija neiejaucās sadarbības partneru saimnieciskajā darbībā, krematorija vien vērš uzmanību iedzīvotājiem, ka konkrēti uzņēmumi krematorijas izpratnē ir tie, kas varētu kvalitatīvi organizēt kremācijas pakalpojumus, jo tiem ir atvadu zāles, morgi, transports, apmācīts personāls, pieredze u.tml. Tādējādi Krematorija aicina sadarbības partneriem piedāvāt kvalitatīvus pakalpojumus un pēc iespējas pieturēties pie nodibinātās labās prakses un pakalpojuma saturam.

5. Iedzīvotāju ieguvums vēršoties pie Atzītiem Sadarbības Partneriem

5.1.    kremācijas organizēšanas process notiks atbilstošā un kvalitatīvā līmenī.

5.2.    kremācija notiks pie licencētas krematorijas Latvijā atbilstoši 2010.gada 29.jūnija Ministru kabineta noteikumu Nr.600 „Kremācijas noteikumi” prasībām.

5.3.    tiks nodrošināta mirušas personas datu identifikācija, apkopošana un reģistrācija arhīvā, tajā skaitā turpmāka šo datu nodošana valsts arhīvā.

5.4.    pakalpojuma sniegšanas rezultātā iegūtie personas dati tiek apstrādāti un aizsargāti atbilstoši Privātuma politikas nosacījumiem.

5.5.    kremācijas organizēšanas procesa norise ir pārskatāma un caurspīdīga katrā tās izpildes posmā no nāves iestāšanās vietas līdz urnas izsniegšanas brīdim.  

Saistībā ar šīs jaunās politikas ieviešanu, portālā MemorialServices šie pakalpojumu sniedzēji, kas tiek atzīti par oficiāliem sadarbības partneriem, tiek atzīmēti ar atsevišķu marķeri kopējā pakalpojumu klāstā.


Posted in Jaunumi on 27 septembris 2018

Jaunā Krematorija, Apbedīšanas nams, Atvadu zāle Rīgā
Jēkabpils iela 28, Rīga
ARIONS IK apbedīšanas pakalpojumu birojs
Celtnieku iela 18/20, Liepāja
A.Zakara akmeņkaļa darbnīca
Carnikava, Sapņu iela 2a
Kapu pieminekļu izgatavošana
KAVET SIA
Rīga, Brīvības 333a