Svecīšu vakari Latvijas Kapsētās 2019

Memorial Services mājaslapā varat uzzināt informāciju par Svecīšu vakaru norises laikiem visās Latvijas pilsētu un lauku kapsētās.

Svecīšu vakari tradicionāli tiek atzīmēti sākot no septmbra vidus līdz pat novembra vidum, kā Latvijā pieņemts, veļu laikā, kad pieminam mūžībā aizgājušos tuviniekus. 

Katoļu konfesijai šis vakars tiek atzīmēts 1.novembrī, dažkārt to pārnes uz tuvākās sestdienas vakaru, šogad tas iekrīt 2.novembrī.

Šī tradīcija - Mirušo piemiņas diena, jeb, kā pie mums pieņemts mīļāk saukt - Svecīšu vakars, tiek atzīmēta visur eiropā un daudzu pasaules tautu tradīcijās. Šis mierīgais rudens apceres laiks - veļu laiks, dvēseļu diena, mūžības svētdiena, ir laiks, kad atcerēties mūžībā aizgājušos draugus, tuviniekus un senčus. Svecīšu iedegšana kapsētās ir šo mirušo piemiņas dienas atceres otrā daļa, kad pēc noturēta dievkalpojuma, dodas uz kapsētu, lai iedegtu svecītes, pieminot savus mīļos, iedegtu mūžības liesmiņas, kas tuvina un sasilda atmiņas, stiprina dzimtas saiknes, atdodot godu senču dvēselēm, tādējādi stiprinot saikni ar savu dzimtu un tautu, zemi un piederību tai. 

Memorial Services piedāvā arī kapu uzkopšanu.

Posted in Jaunumi on 11 oktobris 2019

Memorial Services Kapu kopšana un labiekārtošana
Mālu 28, Rīga
Kapu uzkopšanas pakalpojumi
Rituālā Aģentūra Atvadas - Aizsaules iela 1
Rīga, Aizsaules iela 1
Apbedīšanas pakalpojumi, apbedīšanas biroji
Atvadas & Ogre SIA
Slimnīcas iela 2, Ogre
Kapu sveces, kapu vāzes, kapu aksesuāri
Apbedīšanas birojs - SĒRU NAMS "Černovs un Co"
Raiņa iela 1, Jūrmala, LV-2011
Apbedīšanas pakalpojumi, apbedīšanas biroji